top of page

     Sadece çocukların hayal güçlerini dikkate alarak seçilen sanatçılarımızın yer aldığı gerçekten küçük ve orta ölçekli sahnelerdir.

     Küçük Sahne Uniq İstanbul Maslak'da, Orta Sahne'de Buyaka Avm Ümraniye'de  faaliyetini sürdürmektedir.

     Biletler, wapiyon.com ve ana gişemizde satılmaktadır. 

     Güncel Gösteri Takvimi'ni ana sayfamızda bulunan ajanda üzerinde bulabilirsiniz.

     Bilgi için : 0 537 208 23 91

         

Mavi su damlacıkları
Screen Shot 2019-06-08 at 20.39.53.png

Küçük Prens (Le Petit Prince)  (2+)

Hikayemiz Sahra Çölü’ne düşen bir pilotun, başka bir gezegenden gelen Küçük Prens’le karşılaşmasını anlatıyor. Küçük Prens,  UNIQ ve Buyaka Avm'de...

Sevgi, aşk, insanların yanlışları, değer verdikleri, unuttukları ve tüm bunlara çocukların bakış açısı ile Türkiye’de pek örneği olmayan "kamishibai” (Japon kağıt tiyatrosu) tekniği ile anlatılıyor böylece hem tanıtıp, sevdiriyor; hem de masallar dünyasında çocuklara yeni bir pencere açıyor.

 

Biletleri sitemizden veya gişeden alabilirsiniz, doluluk olması durumunda öncelik biletli müşterilerimize tanınmaktadır.

 

Mavi su damlacıkları
ENVER instagram.jpg

Enver Ertaş ile "Bir Sihrim Var Çocuklar" (3+)  

Oyuncu ve İllüzyonist Enver Ertaş’ın  “Bir Sihrim Var Çocuklar” adlı gösterisi, sizi çok eğlenceli, öğretici ve hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bir dünyaya davet ediyor.

Sihir, komedi, gizem ve eğlence dolu bu gösteri hem çok eğlenceli hem interaktiftir.

Biletleri sitemizden veya gişeden alabilirsiniz, doluluk olması durumunda öncelik biletli müşterilerimize tanınmaktadır.

     

Mavi su damlacıkları
WhatsApp%20Image%202019-10-22%20at%2015.32_edited.jpg

Cesur Balık - Kukla Gösterisi (2+)

Denizlerin hızla kirlendiği ve deniz canlılarının hayati tehlikede olduğunu öğrenen Cesur Balık, bu duruma neyin yol açtığını ve buna nasıl “dur” diyebileceğini bulmak için yola koyulur. Yolda yeni arkadaşlar edinir ve yardımlaşmanın, dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu anlar.

Yolculuğunu izleyen çocuklardan da yardım ister.

Ne dersiniz sizce Cesur Balık denizleri neyin kirlettiğini ve buna bir son vermenin yolunu bulabilecek mi?

Mavi su damlacıkları
Bubble-Show---POST.jpg

Bubble Show (2+)

Dev balonları izlerken, aniden birinin içine girebilirsiniz.

Mavi su damlacıkları
WhatsApp Image 2021-10-30 at 00.52.09.jpeg

Masal Sepeti (2+) 

Türkiye'nin ilk çocuk stand-up'ı sahnede. Üstelik masallar eşliğinde.

 

Masallar ilgi çekici kurguları ve verdikleri mesajlar sayesinde çocuklar için büyük önem taşırlar. Bir de bir araya getirilerek, sahnede canlandırılarak sunulursa, işte o zaman daha eğlenceli ve faydalı olurlar. Biz bunu gerçekleştirerek en güzel masalları sahnede canlandırıyoruz. Bu sayede hem eğlendiriyor hem de güzel mesajlar veriyoruz. Burak Soytemiz sahnede masalları anlatıyor, çocuklar ise gülerek ve eğlenerek Burak abilerini seyrediyor.

 

Pedagog onaylı oyunumuz dramatik kurgusu ve çocuklarımıza has anlatımı ile çok eğlendiriyor.

Mavi su damlacıkları
image1son.jpg

Erik Çekirdeği - Lev Tolstoy (4+)

     Mert ve Buse evde oyun oynamaktadır. Bir süre sonra anneleri onlara erik getirir. Ancak babaları gelmeden eriği yememelerini tembihler. Bunun üzerine 2 kardeş, beklerken annelerine o gün okulda öğrendikleri bir tiyatro oyununu oynamaya karar verirler. Ancak bu sırada erik tabağından bir erik kaybolmuştur. Durumun farkına varan anne ise baba eve dönünce eriği kimin aldığını eğlenceli bir oyunla bulmaya çalışır.

     Çocukların interaktif olarakta katılım sağladıkları bu oyun kendilerini de dahil edecekleri bir sahneye dönüşüyor.

Mavi su damlacıkları
Screen Shot 2021-11-12 at 14.04.36.png

ZEUS VE BİLGE ZEYTİN AĞACI'NIN HİKAYESİ (2+)

     Zeus olimpiyatlara hazırlanmaktadır. Uzun hazırlanma sürecinde artık yorgun ve inançsızdır. Kendine güvenini kaybetmiş bir halde, olimpiyatlara katılmaktan vazgeçmek üzeredir. Beş duyudan yola çıkarak kendi gücünü fark etmesine yardımcı olan Bilge Zeytin Ağacı, Zeus'a bu süreçte mürşitlik eder. Zeytin ağacının öğütlerini yerine getiren Zeus, olimpiyatlara katılır ve kazanır. İstediği başarıyı elde etmiştir.

     Edindiği öğütleri barış için kullanmasını isteyen bilge ağaç kendisine bir güvercin vasıtası ile dalından uzatır.

     Böylece barış dolu yaşam başlamış olur.

 

Oyunun Teması : Doğanın bilgeliği insanın en temel yol göstericisidir.

Mavi su damlacıkları
turk.jpeg

Robin Hood- Kralın Dönüşü (2+) 

      Doğruluk, dürüstlük ve iyilik gibi kavramlar sadece modern toplumda mı sorgulanmaya başladı? Yoksa her dönem sorgulanıyor muydu? İlk defa 12. yüzyılda ortaya çıkan ve var olup olmadığı bilinmeyen bir kahraman, hayatımızda hala var olup olmadığını bilmediğimiz bu kavramları bize sorgulatabilir mi? Masal sahnede gerçeğe dönüşürse evet!                                        Robin Hood - Kralın Dönüşü; sizi alıp Notthingham Shire ormanlarında destansı bir yolculuğa çıkartıyor. Zengin- fakir, ezen-ezilen, iyilik-kötülük gibi kavramlar sorgulanırken bir de aşk hikayesi masalı harmanlanıyor. Robin Hood gündelik hayatta iyilikten yana herkesin karşılaştığı problemlere göğüs gererken hayatının aşkını da kazanabilecek mi?

Yaklaşan hiç etkinlik yok
bottom of page