top of page

Tiyatro Atölyesi 6 Hafta
(4 er saat)

Price

2000 TL

Duration

6 Hafta

SATIN AL

Kurs Hakkında

Biraderler Yapım –ÇGST Çocuk Genç Sanat Tiyatro ve Wapiyon işbirliği ile Çocuk ve Gençlere Yönelik Tiyatro Merkezli Programlar başlıyor

Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) Biraderler Yapım bünyesinde kurulmuş bir tiyatro merkezi. ÇGST’nin amacı çocuk ve gençlerin tiyatro ve tiyatroya hizmet eden diğer disiplinler aracılığı ile özgüvenlerini artırmak, iletişim başta olmak üzere sosyal becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını beslemek, takım çalışması, işbirliği gibi kavramları yerleştirmek...

Bu programın temel amacı; sahne sanatları disipliniyle tüm çocukların ve gençlerin kültür seviyelerini arttırarak toplamdaki farkındalıklarına dikkat çekmektir.

ÇGST bünyesinde 5-6 yaş grubu için tiyatro ve oyun çalışmalarından, 15 yaşından büyük gençler için konservatuvara hazırlık çalışmaları kadar farklı yaş gruplarına uygun atölye programları yer alıyor.

Atölye çalışmalarına pek çok oyunda oyuncu, yönetmen yardımcısı, yönetmen olarak çalışan, çocuk ve gençlerle uzun süre çalışma deneyimi olan ödüllü, benzersiz ve güçlü kadro eşlik ediyor. Atölyeler, Sosyal Beceri, Sahne-Oyunculuk, Diksiyon, Müzik, Oyun-Kurmaca, Dans, Müzik, Mim-Hareket, Dramaturji, Oyun Kurmak İçinde Kalmak gibi konuları içeriyor.

Projenin koordinatörlüğünü ise uzun yıllar çocuklar, gençler ve farklı gelişen özellikle otizm tanısı almış bireylerle çalışan, geçtiğimiz yıla kadar da İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi’nin yöneticiliğini yapan Yonca İnal üstleniyor.

Program süresi: 6 Hafta
Yaş grubu: 5_6 yaş / 7_8_9 yaş / 10_11_12 yaş
Katılımcı sayısı: 15 kişilik sınıflardan oluşacaktır

Uzmanımız

Biraderler Yapım

Biraderler Yapım

BİRADERLER YAPIM
YENİ NESİL SAHNE SANATLARI YAPIMCISI
Arda Aydın Biraderler Yapım, dünya çapında prodüksiyonlarla Türk Tiyatrosuna bir ivme kazandırmak, tiyatroyu yaygınlaştırmak ve daha çok tiyatro seyircisi kazandırmak hedefiyle ilk yılında 18.600’ü biletli 20 bini aşkın izleyiciye ulaştı. Türkiye’de yalnızca kurum tiyatrolarının yapabileceği düşünülen işlere girişmekte istekli, hiç yapılmayan işleri yapmak konusunda cesur ve sektöre ilkler getirmek konusunda da iddialı tavrıyla 4 sezonda 75.000 biletli seyirciye ulaşarak bu alanda bir öncü oldu. Şu anda dijital yayınlar için prodüksiyonlar yapıyor.

bottom of page