top of page

Neden Slime ?

Yapışkanlığı sebebiyle ebeveynlerin "ıyyy slime" dedikleri günlerde biz slime için derin bir araştırma yaptık ve aslında doğru üretilmiş slime ürünlerinin çocuk gelişimi için ne derece önemli olduğunu öğrendik ve detaylı bir şekilde paylaşmak istedik.

1- Özellikle tablet ve akıllı telefonlar sebebiyle günümüz çocuklarının hızla kaybettiği el-göz koordinasyonuna önemli edinimleri bulunmaktadır.

2-İnce motor kaslarını oyun hamurundan daha hassas seviyelerde çalıştırır, aynı mantıkla el ameliyatı olanlar içinde tavsiye edilmektedir. Hatta yurtdışında bakım evlerinde dahi kullanılmaktadır.

3-Sakinleştirir: Slime'la oynarken slime sesleri bizi sakinleştirirken, dokunma hissiyle dikkatimizi geri getirmeyi öğretir.

4-Farkındalık: Akıllı telefonlar, dokunmatik ekranlar, düz yüzeyler ve metalle dolu bir dünyada, farklı bir his arzuluyor olmamız gerçekten şaşırtıcı mı? Yeni hislerin (dokunma ve ses yoluyla) deneyiminin yanı sıra, slime'ın çekiciliği, ne olursa olsun, hislerimize odaklanmamıza izin vermesi olabilir. Bir an için çevredeki dünyayı bırakıp dikkatimizin nesnesi olan slime üzerine odaklanıyoruz. Zihnimiz dolaşırken dikkatimizi nefese geri getirmeyi öğreten farkındalık gibi,

Ek olarak, potansiyel bir farkındalık kaynağı olarak beraberinde gelen çeşitli duyusal deneyimler sunmaktadır. Covid sonrası günlerimizi tekrar dokunarak, görerek, duyarak, tadarak ve koklayarak geçiriyoruz. Direksiyonu tutuyor, giysileri katlıyor, yüzeylere dokunuyor ve klavyenin üzerinden geçiyoruz. Duyguların tepkisiz ve yargılayıcı olmayan bir şekilde ortaya çıktıklarında bunların farkına varmak çok mümkün olmayabilir. Slime ile oynamak; küçük yaştan itibaren harika bir farkındalık uygulaması olabilir.


Son olarak slime nediri açıklayalım. Slime, evimizde, günlük yaşamda, farklı amaçlar için kullandığımız birkaç malzemenin birleştirilerek bir kimyasal reaksiyona sokulması ile ortaya çıkan Newtonian olmayan bir üründür.


Slime, su bazlı kimyasallardan oluştuğu ve içerisine konulan bütün ürünlerin deri ile temasında bir sakınca olmadığı için, güvenle çocuklarınızın oynayabileceği bir oyuncaktır.


Slime, koruyucu içermez, yenilmez ve 3 yaş altı çocuklara veli gözetiminde oynatılmalıdır.

Slime, içerisinde kullanılan aktivatörlerden birinin anti-bakteriyel özelliği nedeni ile bakteri barındırmaz ve hijyenik bir oyun ortamı sağlar.


Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page